Okolí

Sportovní vyžití:

Golf Club Hořehledy - pro ubytované v našem penzionu zvýhodněná cena vstupného na golfové hřiště. V okolí vede několik cyklistických a turistických tras, které jsou dobře značeny a na nichž můžete obdivovat nejenom krásnou přírodu, ale i zajímavé památky (viz níže).


Koupání v campingovém areálu Nový rybník u Nepomuku. Venkovní bazén, tenisový kurt a půjčovna kol v areálu pensionu.

Památky v okolí:

Překrásný Nepomuk, rodiště Jana Nepomuckého, s poutním místem Zelenou horou Vám představí řadu stavebních památek.


Zámek Blatná. Pohádkový pseudorenesanční žinkovský zámek obklopený parkem a rybníkem s možností koupání. Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích. Pseudorenesanční lužanský zámek nedaleko Přeštic. Barokní zámek Dolní Lukavice - místo konání každoročních Haydnových hudebních slavností. Lovecký klasicistní zámek Kozel u Šťáhlav. Zřícenina královského hradu Radyně. Zámek Nebílovy. Původně renesanční budova v 18.století přestavěna v barokním slohu.


Pozůstatky hradu Strašná skálaHrad, původně zvaný Strážná skála, byl založen na dvou skalách ve 13. století a obydlen asi 100 let. Z převážně dřevěné stavby na zarostlém návrší v poli se dochoval příkop a malé zbytky zdiva. Pozůstatky hradu leží při silnici z Čížkova do Přešína v místě Na hrádcích.


Historická a modelová železnice .Na ploše 19,85 m2 naleznete funkční kolejiště v měřítku 1:120 o rozchodu kolejí 12 mm. V kolejišti je umístěno 90 lokomotiv a 170 vozů, dále pak funkční model lanové dráhy. Celková délka kolejí je 147 m a je na nich umístěno 65 výhybek. Dále zde můžete navštívit výstavu historických předmětů týkajících se skutečné železnice.